Zapalenie kaletki krętarza większego:

Uraz spowodowany bezpośrednim uderzeniem przedniej części kości biodrowej. Ten uraz może powodować skrajne bóle i ograniczyć normalny ruch biodra i tułowia. Ze względu na bliskie położenie narządów wewnętrznych zaleca się konsultację z lekarzem ortopedom w celu wykluczenia potencjalnego złamania lub urazu wewnętrznego. Seria ćwiczeń ruchowych może pomóc zmniejszyć ból i obrzęki, jeśli wykluczono wszelkie inne urazy. Okład z lodu i środki przeciwzapalne pomogą również zmniejszyć skutki urazu.

 

Zespół mięśnia gruszkowatego:

Ta przypadłość dotyczy podrażnienia mięśnia gruszkowatego, który leży pod mięśniami pośladkowymi. Ponieważ nerw kulszowy przechodzi pod spodem lub przez mięsień gruszkowaty, może wystąpić pieczenie lub drętwienie/mrowienie spowodowane podrażnieniem nerwu. Ból może zacząć się w pośladku i promieniować na dotkniętą nogę. Ważne jest, aby zwrócić się o pomoc lekarza specjalisty neurochirurga, aby wykluczyć możliwość pochodzenia bólu od kręgosłupa. W większości przypadków zespół mięśnia gruszkowatego może być złagodzony przez środki przeciwzapalne i program poprawy elastyczności kończyny dolnej, jeśli problemy z kręgosłupem zostały wykluczone.

 

Zespół napięcia pasma biodrowo-piszczelowego ITB

Jest to zapalenie grubej tkanki włóknistej, która biegnie od wierzchu biodra do miejsca tuż pod kolanem. Ten uraz występuje powszechnie u biegaczy i może być bardzo osłabiający. W celu zmniejszenia bólu i stanów zapalnych oraz przywrócenia prawidłowej równowagi mięśni w całym regionie miednicy, konieczna może być rehabilitacja. Gdy ból przechodzi, można przeprowadzić dokładną analizę biegu, aby zapobiec nawrotowi urazów.

 

Urazy pachwiny:

Urazy wewnętrznej strony uda spowodowane bieganiem, skokiem, skręcaniem, kopaniem. Objawy mogą wahać się od łagodnej nadwrażliwości miejsc nad mięśniami do problemów z pracą mięśni i chodzeniem. Podczas tych urazów występuje miejscowy ból i obrzęk, a w ciężkich przypadkach zasinienie wewnętrznej strony uda, co wskazuje na krwawienie do uszkodzonego mięśnia. W zależności od tego, jak poważny jest uraz, leczenie może obejmować okłady z lodu, różnego rodzaju zabiegi fizykoterapii, opatrunek uciskowy, chodzenie o kulach (jeśli normalne chodzenie nie jest możliwe). Rehabilitacja jest zazwyczaj powolna i kontrolowana w celu zminimalizowania ponownego wystąpienia urazu.

 

Urazy mięśnia czworogłowego uda:

Urazy przedniej części uda spowodowane silnym skurczem mięśnia czworogłowego, gdy biodro jest zgięte, a noga jest prosta (jak podczas ruchu kopnięcia). Objawy mogą wahać się od łagodnej nadwrażliwości na dotyk do niemożności chodzenia bez odczuwania bólu. Występować mogą zasinienia, którym towarzyszą obrzęki. Leczenie obejmuje okłady z lodu, środki przeciwzapalne, chodzenie o kulach (jeśli normalne chodzenie nie jest możliwe). W ciężkich przypadkach niezbędna może być rehabilitacja w celu uzyskania możliwości normalnego ruchu.

 

Zwichnięcia:

Urazy mięśni i ścięgien wywołane silnym skurczem mięśni.

Copyright © Wszelkie Prawa Zastrzeżone