Przygotowanie do aktywności

dla amatorów i zawodowców..

Dla pacjentów powracających do aktywności fizycznej
ale także dla osób zdrowych - uprawiających sport amatorsko lub zawodowo.

AthleticoMed oferuje szereg badań i testów. Ich wyniki pozwalają na modyfikację złych nawyków ruchowych, optymalizację biomechaniki ruchu, modyfikację treningu – wszystko by poprawić stan zdrowia lub osiągać jeszcze lepsze wyniki sportowe.

Do badań kwalifikują nasi lekarze specjaliści. Badania są wykonywane przez lekarzy kardiologów lub fizjoterapeutów przeszkolonych w ośrodkach referencyjnych. 2 najważniejsze badania oferowane w ramach przygotowania do aktywności przez AthleticoMed to diagnostyka akrdiologiczna oraz analiza biomechaniki ruchu.

athleticomed quark cpet

Diagnostyka

Diagnostyka funkcjonalna:
autorstwa dr Grzegorza Srokowskiego

Diagnostyka funkcjonalna jest integralna częścią każdego postępowania fizjoterapeutycznego, którego celem jest przywrócenie optymalnej sprawności klienta. Istniej wiele metod przeprowadzenia takich pomiarów, ale w naszym przypadku wybraliśmy połączenie pomiaru instrumentalnego z badaniem funkcjonalnym.

Pierwszym etapem tego procesu jest badanie z wykorzystaniem platformy podobarometrycznej, która pozwala na nowatorską ocenę funkcję stopy w ruchu. Mamy warunki, które pozwalają na taką ocenę w każdym wykonywanym przez klienta ruchu od spokojnego chodu do biegu a także w trakcie dynamicznych zmian kierunku i tempa, przy odbiciach, wybiciach i podskokach a także nagłych zatrzymaniach.

Drugim etapem jest ocena funkcjonalna całego narządu ruchu w kontekście wykonywanej próby na platformie podobarometrycznej. Zaczynamy od przeprowadzenia testów FMS, które uzupełniamy o badania szczegółowe. Po analizie zebranych wyników przedstawiamy klientowi program postępowania fizjoterapeutycznego. W szczególnych przypadkach proponujemy dalszą diagnostykę wykonywaną przez specjalistów zakresie ultrasonografii narządu ruchu.

Zaproponowana metoda sprawdza się we wszystkich przypadkach, które powodują dysfunkcje narządu ruchu w różnych postaciach. Jesteśmy skuteczni w kompleksowej ocenie zespołów bólowych kręgosłupa i stawów obwodowych, wadach postawy nawracających kontuzjach sportowych, optymalizacji i kreowaniu ruchu w przypadku dzieci, młodzieży, osób dorosłych i starszych.

Analiza ruchu

czytaj więcej

Analiza i optymalizacja biomechaniki ruchu

AthleticoMed dysponuje zestawami sprzętu firmy Technomax, dzięki którym zoptymalizujesz swoje wyniki sportowe, zmniejszysz ryzyko kontuzji i urazów.

Testy i badania biomechaniki wykonywane są przez AthleticoMed w dwóch obszarach:

  1. Biomechanika medyczna, która stosujemy w profilaktyce, diagnostyce, leczeniu i rehabilitacji narządów (głównie narządu ruchu) człowieka. Typowymi zadaniami biomechaniki medycznej są np.: analiza chodu (norma i patologia) w celu leczenia i rehabilitacji osób niepełnosprawnych ruchowo. Wiele zagadnień biomechaniki medycznej łączy ją z bioinżynierią, a szczególnie z inżynierią ortopedyczną (projektowanie implantów, wkładek ortopedycznych i aparatów ortopedycznych).
  2. Biomechanika sportu, której celem jest wykorzystanie zasad biomechaniki ogólnej do doskonalenia techniki ruchu w sporcie (np. techniki biegu, skoku wzwyż, w dal, skoku narciarskiego, rzutów, ćwiczeń akrobatycznych), zwiększenie efektywności treningu sportowego oraz projektowanie bezpiecznych i skutecznych przyborów sportowych (np. rakiet tenisowych).

 

Dysponujemy najpełniejszym rozwiązaniem do rejestracji ruchów dynamicznych na potrzeby badań, treningu sportowego i medycyny sportowej, a także rehabilitacji i poprawy osiągów sportowych.

  • FACEBOOK

    Bądźmy w kontakcie

  • YOUTUBE

    Zobacz nowe filmy