Przygotowanie do aktywności

dla amatorów i zawodowców..

Dla pacjentów powracających do aktywności fizycznej
ale także dla osób zdrowych - uprawiających sport amatorsko lub zawodowo.

AthleticoMed oferuje szereg badań i testów. Ich wyniki pozwalają na modyfikację złych nawyków ruchowych, optymalizację biomechaniki ruchu, modyfikację treningu – wszystko by poprawić stan zdrowia lub osiągać jeszcze lepsze wyniki sportowe.

Do badań kwalifikują nasi lekarze specjaliści. Badania są wykonywane przez lekarzy kardiologów lub fizjoterapeutów przeszkolonych w ośrodkach referencyjnych. 2 najważniejsze badania oferowane w ramach przygotowania do aktywności przez AthleticoMed to ergospirometria oraz analiza biomechaniki ruchu.

athleticomed quark cpet

Ergospirometria

czytaj więcej

Badanie wydolnościowe:
Ergospirometria Quark CPET

Badania wykonujemy na zestawie Quark CPET – jest to najdokładniejsza na rynku technologia pomiaru wymiany gazów, która przewyższa wymogi standardów European Respiratory Society oraz American Thoracic Society.

Podczas długotrwałego wysiłku fizycznego niezwykle istotna jest zdolność pozyskiwania energii przy wykorzystaniu procesów tlenowych oraz utrzymania pracy beztlenowej metabolizmu na możliwie niskim poziomie. W trakcie wykonywania wysiłku fizycznego nasze mięśnie produkują mleczan. Tak długo, jak organizm jest w stanie redukować jego poziom, mówimy o tlenowych procesach pozyskiwania energii. Jeżeli zostanie przekroczony indywidualny poziom obciążenia mięśni, to stężenie mleczanu w mięśniach będzie wzrastało na tyle szybko, że organizm nie będzie nadążał z jego redukowaniem. Przechodzimy wtedy w zakres pracy beztlenowej.

Aby osiągać optymalne wyniki w treningu wytrzymałościowym, nasz trening powinien odbywać się na granicy tych dwóch stref: tlenowej i beztlenowej. W celu ustalenia tej indywidualnej strefy wykonuje się badania wydolnościowe.

Najbardziej zaawansowaną metodą jest ERGOSPIROMETRIA, która polega na analizie gazów wydychanych przez zawodnika w trakcie wykonywania wysiłku.

Analiza ruchu

czytaj więcej

Analiza i optymalizacja biomechaniki ruchu

AthleticoMed dysponuje zestawami sprzętu firmy Technomax, dzięki którym zoptymalizujesz swoje wyniki sportowe, zmniejszysz ryzyko kontuzji i urazów.

Testy i badania biomechaniki wykonywane są przez AthleticoMed w dwóch obszarach:

  1. Biomechanika medyczna, która stosujemy w profilaktyce, diagnostyce, leczeniu i rehabilitacji narządów (głównie narządu ruchu) człowieka. Typowymi zadaniami biomechaniki medycznej są np.: analiza chodu (norma i patologia) w celu leczenia i rehabilitacji osób niepełnosprawnych ruchowo. Wiele zagadnień biomechaniki medycznej łączy ją z bioinżynierią, a szczególnie z inżynierią ortopedyczną (projektowanie implantów, wkładek ortopedycznych i aparatów ortopedycznych).
  2. Biomechanika sportu, której celem jest wykorzystanie zasad biomechaniki ogólnej do doskonalenia techniki ruchu w sporcie (np. techniki biegu, skoku wzwyż, w dal, skoku narciarskiego, rzutów, ćwiczeń akrobatycznych), zwiększenie efektywności treningu sportowego oraz projektowanie bezpiecznych i skutecznych przyborów sportowych (np. rakiet tenisowych).

 

Dysponujemy najpełniejszym rozwiązaniem do rejestracji ruchów dynamicznych na potrzeby badań, treningu sportowego i medycyny sportowej, a także rehabilitacji i poprawy osiągów sportowych.

  • FACEBOOK

    Bądźmy w kontakcie

  • YOUTUBE

    Zobacz nowe filmy