Dolegliwość, z którą pacjent  zmaga się od dłuższego czasu, podejmuje bezskuteczne próby leczenia np. migrena, ból kręgosłupa, lub inne przewlekłe dolegliwości istotnie pogarszające jakość życia i samoocenę pacjenta. Tylko nieliczni pacjenci wykorzystują nowoczesne i efektywne metody leczenia bólu przewlekłego i ostrego. Personel medyczny Athletico med dysponuje wiedzą i kwalifikacjami aby z walki z bólem Pacjent wyszedł zwycięsko.

Kontuzje odnosimy najczęściej na skutek niedostatecznej profilaktyki (brak wystarczającej aktywności fizycznej, nadmierna monotonna aktywność, niedostateczne przygotowanie fizyczne)Kontuzja może być odniesiona podczas aktywności fizycznej zarówno sportowej jak i dnia codziennego np. zerwanie więzadeł krzyżowych w stawie kolanowym lub uszkodzenie przyczepu mięśnia. Pomożemy zarówno w profilaktyce jak i terapii.

Konsultacja lekarska połączona w stosownych sytuacjach z diagnostyka obrazową USG. Badanie USG podczas wizyty u ortopedy, neurologa, kardiologa wchodzi w skład kompleksowej konsultacji lekarskiej podczas której ustalany jest plan leczenia oraz rehabilitacji. W razie braku możliwości skutecznego leczenia zachowawczego, Pacjent jest kwalifikowany do zabiegu operacyjnego, który będzie wykonany przez naszych lekarzy. Wszystkie konsultacje lekarskie mają miejsce w naszym Centrum.

Zabiegi operacyjne wykonywane przez naszych lekarzy z wykorzystaniem najnowocześniejszych, małoinwazyjnych technik zawsze traktujemy jako ostateczność w schorzeniach narządu ruchu. Są wykonywane przez naszych lekarzy, na salach operacyjnych współpracujących z nami szpitali. Sale operacyjne i szpitale, są wybierane adekwatnie do charakteru operowanego schorzenia i spełniają najwyższe standardy medyczne. Leczenie pooperacyjne odbywa się w naszym Centrum.

Nasi rehabilitanci (wszyscy posiadający tytuł magistra  fizjoterapii, oraz regularnie podnoszący swoje kwalifikacje w trakcie szkoleń podyplomowych) w ścisłej współpracy z naszymi lekarzami, realizują plan przywrócenia do sprawności. Konsultacje fizjoterapeutów z lekarzami specjalistami, dotyczące naszych pacjentów, są bezpłatne. Prowadzimy rehabilitacje i zabiegi fizjoterapeutyczne także w sytuacji, w której pacjent był diagnozowany lub operowany poza naszą placówką.

Dla naszych Pacjentów, ale także dla osób zajmujących się sportem amatorsko czy też zawodowo, oferujemy próby wysiłkowe oparte o najnowsze technologie, analizę biomechaniki ruchu HD, badania ergospirometryczne€ optymalizujące biomechanikę ruchu  oraz  wydolność organizmu. Pomogą one w osiągnięciu lepszego wyniku sportowego oraz mogą pomóc w uniknięciu potencjalnej kontuzji. Posiadamy najnowszy oraz unikalny sprzęt w regionie.

Przygotowanie do aktywności

Najnowocześniejsza technologia oraz zespół z międzynarodowym doświadczeniem...